Putin'in Afrika'ya tahıl vaadine ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya'dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların bizde una çevrilmesi, buradan fakir Afrika ülkelerine, az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız." dedi. Öte yandan yerel seçimler için de hazırlıklara başladıklarını belirten Erdoğan, hedeflerinin en ideal aday tespiti ile seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak olduğunu da dile getirdi.

Yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin MYK, MKYK, milletvekilleri ve belediye başkanlarının hazırlanan programlara göre görevlerine başladıklarını duyurdu.

Osman Kavala'dan yeniden yargılanma talebi: Mahkeme heyeti değişti Osman Kavala'dan yeniden yargılanma talebi: Mahkeme heyeti değişti

Erdoğan, "Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Hedefimiz en ideal aday tespiti ile seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak." dedi.

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye geliş tarihinin henüz netlik kazanmadığını ancak ziyaretin ağustos ayında gerçekleşeceğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstihbarat Başkanım Dışişleri Bakanım gerekli görüşmeleri yapıyor." açıklamalısında bulundu.