Riga’da düzenlenene İskandinav ve Baltık ülkeleri dışişleri bakanları toplantısında düzenlenen basın konferansında konuşan Billstrom, “Biz tamamen hazırız (NATO üyeliği) ve Ankara'da onay sürecinin başlamasını bekliyoruz.” dedi.

Sapkın nonoş lobisinin (lgbt) Dernek Başkanı, çocuk tacizinden tutuklandı Sapkın nonoş lobisinin (lgbt) Dernek Başkanı, çocuk tacizinden tutuklandı

İsveç, ittifaka tam üyelik için geçen yıl başvurmuştu. Diğer üyelerin onaylamasına rağmen şu ana kadar Türkiye ile Macaristan bu başvuruyu onaylamadı.

Stockholm, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temmuz ayında düzenlenen NATO zirvesinde vaat ettiği gibi TBMM’nin ekim ayında yeni yasama dönemi için toplanmasının ardından Ankara’nın üyeliğini onaylamasını umut ediyor.

Önce İsveç’in silah ambargosunu daha sonra “terörist” ilan ettiği kişileri sınır dışı etmediği ve PKK faaliyetlerine göz yumduğu gerekçesiyle İsveç’in üyeliğini geciktiren Türkiye, son olarak bu ülkede Kuran’ın yakılmasına yasak getirmediği için Stockholm’ün başvurusu geciktirme yoluna gidiyor.