Salı ve çarşamba bu haftanın nispeten mevsim normallerine yakın, aşırı sıcak olmayan günleri. Perşembe (3 Ağustos) İstanbul’da hava sıcaklıları 37°C’ye, İzmir’in iç kesimlerinde (Torbalı, Ödemiş, Turgutlu) 41°C’ye ulaşabilir.

Akdeniz kıyılarında Antalya 32-33°C’lerde fakat şehirlerde hissedilen sıcaklık 40°C’yi aşıyor. Akdeniz’de kıyıya yakın merkezlerde su buharı daha net hissedilir hale geliyor.

Sıcaklıklar İç Anadolu genelinde 4 gün süreyle 35°C’nin üzerinde seyredecek, Ankara’ya hızlı bir Ağustos başlangıcı yaklaşıyor. Başkentte haftanın tamamı güneşli geçiyor ve öğlen saatleri sıcaklık Ankara’da gölgede 37°C’ye yükseliyor.

Mossad ajanı Selçuk Küçükkaya itirafçı oldu! Mossad ajanı Selçuk Küçükkaya itirafçı oldu!

7 Ağustos Pazartesi günüyle birlikte Marmara’ya yeniden ferah hava gelecek görünüyor. Öncesi ise yine 40°C ve üzeri hissedilen sıcaklıklarla geçecek.

(Eyyamıbahur, yaz mevsiminin en sıcak ve boğucu günlerine verilen Arapça kökenli Türkçe sözcüktür. Kuzey yarımkürede, temmuz ve eylül tarihleri arasında yaşandığı kabul edilmektedir. Güney yarımkürede ise bu tarih ocak ve mart arasına düşer. Viki)