Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bakan Koca: YAŞAM Projesi yurt genelinde yayılacak Bakan Koca: YAŞAM Projesi yurt genelinde yayılacak

Bir gazetecinin, "Basın ve sosyal medyada 18 yaş altı cinsiyet değişikliği süreçleri ile ilgili İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin yazarı olduğu makalede yer alan işlemlere ilişkin" değerlendirmesinin sorulması üzerine Koca, "Bu konu son derece hassas hareket ettiğimiz bir alan. Öncelikle işin sağlık boyutu var. Bahse konu işlemlerin, bir sağlık gereksinimi olması durumunda tavrımız son derece net. Konu bir vatandaşımızın sağlığı ise tüm imkanlarımızla bu sağlık sorununu çözmek için var gücümüzle gayret ederiz. Bu her türlü sağlık sorunu için geçerli. Bahse konu olan işlemler 18 yaşından küçüklerimize uygulanmış ise bu kabul edilemez. Buna asla müsaade etmeyiz. Bu konuda çok net kurallarımız var ve işletiyoruz. Bakanlığımızın incelemesi devam ediyor. Soruşturmamızın neticesini de sizlerle paylaşırız." diye cevap verdi.

Hani LGBT ile mücadele edecektiniz?

Bakan Koca’nın açıklamalarından anlaşılıyor ki, LGBT sapkınlığıyla devlet olarak hiç de mücadele edilmiyor. Milletin sesine bu hususta hiçbir şekilde kulak verilmiyor. Bakan Koca’nın geniş anlayışına göre 18 yaş altında olanların cinsiyet değiştirmeleri yasak fakat 18 yaş üstünde olanların cinsiyet değiştirmeleri serbest! Bakan Koca, bu açıklamasıyla milleti bu işe özendirdiğinin farkında da değil!

Erdoğan'ın açıklamalarını bu millet unutmaz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim süreci boyunca “Bu milletin aile kurumu sağlamdır, bu milletten LGBT'ci çıkmaz.”, “LGBT ile aile yapımızı dejenere etme gayretindeler”, “LGBT'ye, AK Parti olarak biz asla olumlu bakamayız” yaptığı açıklamalar hafızlardan gitmiyor.

Erdoğan’ın sapkın bir oluşuma karşı yaptığı açıklamalarıyla, devlet içinde yapılan işler birbiriyle örtüşmüyor. Müslüman Anadolu’ya “aile yapımızı koruyacağız” sözü verildikten sonra bunun aksine hareket edilmesini millet unutmaz, haberiniz olsun.

Baran Haber