Kemalistlerin hocası Cemil Kılıç’ın sapıklıkları

Atatürkçü sapık Yaşar Nuri Öztürk’ün izinden giden, İslam diniyle hiçbir alakası olmayan, deizmin propagandasını yapan, Kur'an-ı Kerim'deki ayetleri inkâr eden Kemalistlerin hocası Cemil Kılıç’ın sapıklıklarını bir araya topladık.

Genel 19.07.2022, 17:16 13.10.2022, 14:43
Kemalistlerin hocası Cemil Kılıç’ın sapıklıkları

Atatürkçü sapık Yaşar Nuri Öztürk’ün izinden giden, İslam diniyle hiçbir alakası olmayan, deizmin propagandasını yapan, Kur'an-ı Kerim'deki ayetleri inkâr eden Kemalistlerin hocası Cemil Kılıç’ın sapıklıklarını bir araya topladık.

İşte Atatürkçü Cemil Kılıç’ın sapkınlıkları:

“Kur'an'a göre; içki içmek değil sarhoş olmak haramdır.”

“Gerçek şu ki şeriat, hâşâ Allah'ın kanunu değil, Muaviye ve Yezit gibi Emevî zalimlerinin bedevi arap geleneklerini Islam maskesiyle yeniden pazarladıkları taşeron bir kavramdır.”

“Atatürk’e hakaret sapkınlıktır”

“Atatürk’e düşman olup hakaret edenin sevgili peygamberimiz Hz. Muhammet’e dost olması mümkün değildir. O kişi olsa olsa münkir ve münafık Yezit’e asker olur.”

“Tarihin en büyük İslam bilginlerinden biri Atatürk'tür”

“Ateistlerin yaşamı Kur'an'a daha uygun.”

“Bir gün Ayasofya'da cuma namazı kıldırmak ve hutbede büyük Atatürk'ü saygıyla anmak istiyorum. Umarım nasip olur.”

“Bilimsel gelişmenin ön koşulu laikliktir. Laikliğin olmadığı yerde bilim de olmaz. Zira din uleması günah ve haram kavramlarını bilimsel gelişmelerin önüne duvar olarak diker. Dinsizlik suçlamasını göze alıp o duvarı yıkabilenlere ne mutlu! İnsanlık "dinsizlere" çok şey borçlu...”

“Laiklik dinsizlik deyip Cumhuriyet devrimine savaş açanlar, tarikat kurup, hoca efendi olup çocuklara cinsel istismar uyguluyorlar. Atatürk'ün değerini Allah bize her geçen gün daha net bir biçimde öğretiyor. Ne büyüksün Mustafa Kemal Paşa ne büyüksün!”

“Bu ülkede dini değerlere hakaret iddiasıyla göz altına alınan ve hatta tutuklananlar var. Dini değerlere elbette kimse hakaret edemez. Peki dinsizliğe, ateizme ya da diğer dinlere hakaret ettiği için hakkında işlem yapılan biri oldu mu hiç? Bu ülkede din yalnızca Emevilik mi?”

“Atatürk, emperyalizme karşı ulusal kurtuluş mücadelesinin öncüsüdür. Onun anti emperyalist mücadelesi, sadece batıya karşı girişilen siyasal ve askerî bir mücadele değildi. O, pek çoklarının görmediği bir boyutla, ümmetçilik adı altında Türk ulusal kimliğine karşı yürütülen ve geçmişi bin yıla dayanan Emevi Arap kültür emperyalizmine karşı da savaştı. Dilde sadeleşme /özleşme, yazı devrimi, okuma yazmayı yaygınlaştırma seferberliği, giyim kuşam devrimi, ölçü ve takvim değişikliği de bu çerçevede hayata geçirilmiş büyük yeniliklerdi.”

"Evet, yanlış okumadınız. Cuma hutbelerinde Hazreti Ali’ye ve yanlılarına küfrediliyordu. Bunu Muaviye başlatmıştı."

“Hazreti Muhammed, birilerinin iddia ettiği gibi kanlı cihatların peygamberi değildir. O gerçek bir barışçıdır. Tebliğini yaptığı dinin adı barıştır.”

“Bir ilahiyatçı olarak yazıyorum: Atatürk'ü sevmeyenin imanından kuşku duyarım.”

“Yüce Atatürk'ün rakı içtiğini ve bunun onun sünneti olduğunu yazdım diye beni Atatürk'e saldırmakla suçlayan cahilleri görünce şaştım kaldım. Onun vatanseverliği farzıdır, güzel giyinmek, rakı içmek vb. ise sünnetidir. Sünnet vazgeçilebilir, farz vazgeçilmez. Ne ukalalar var!”

“Sünnet ve farz kavramlarını bilmeyen bilgisizlere açıklama yapıyoruz. Bu arada yüce Atatürk'ten de örnek veriyorum. Onun farzı vatanseverliğidir diyorum. Yani vazgeçilmezi. Ama gerekirse vazgeçebileceği sünnetleri de vardı. Rakı içmek gibi. Bunu saldırı sanıyor beyinsizler.”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Hz. Muhammed arasında birtakım benzerlikler var. Her ikisi de dinsizdi. Zira birisi Kâbe’deki putları reddetti, öbürü Muaviye’nin beyinlerde putlaştırılmış sözde İslam’ını… Biri şirkin işgali altında olan Mekke’yi kurtardı, öbürü düşmanın çizmeleri altında inleyen Anadolu’yu. Hz. Muhammed Hakk'ın elçisiydi, Atatürk halkın önderi! İkisi de seçilmişti. Birini Hak seçmişti diğerini halk ve tarih! Biri Hakk'ın buyruğuyla Kur'an'ı tebliğ etti, diğeri onu Türkçeye çevirtip, yorumlatıp halkına sundu.”

"Benim akıl ve bilimden başka hiçbir manevi mirasım yoktur diyen #AtatürkİlahDeğildir Ama Muaviye'den beri "Ben Allah'ın yeryüzündeki gölgesiyim!" diyen halifelere, sultanlara tapındınız durdunuz. Atatürk sizin taptığınız halife adlı putların tahtını yıkan büyük İslam mücahididir."

“Türkiye’de Müslümanlar, Cumhuriyet devrimleri sayesinde özgürleşti. Cumhuriyet rejimi Kur’ani ve İslami bir yönetim. İslamın ruhuna uygun yönetim biçimi Cumhuriyet’tir. Kur’an toplumlara bir rejim önermez ama yönetim konusunda izlemeleri gereken ilkeleri belirler. Bunun başında da danışarak ve istişare ederek iş yapmak gerekir.”

“Atatürk’ün; başta laiklik olmak üzere, hayata geçirdiği devrimler sayesinde Türkiye’de Müslümanlar özgürleşti ve hurafelere dayanan dini anlayışla mücadele edildi.”

“Atatürk Müslümanları özgürleştirmiştir. Çünkü Müslümanları dayatmacı şeyhlerin ve tarikatların elinden kurtarmıştır. Hurafelere dayanan dini anlayışla mücadele etmiştir. Bu sayede Müslümanlar özgürleşmiş ve İslamiyet yeni bir sürecin içine girmiştir.”

“Atatürk vatandaşların dinlerini rahat ve özgürce öğrenebilmeleri için, Kur’anı Türkçeye çevirtti.”

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (14)
Filiz Keskin 7 ay önce
Yazık size... Peygamberimiz günümüzde yaşasaydı size isyan ederdi.. asıl DİN düşmanları sizlersiniz.. Allah sizin zihniyetinizden ve yapacaklarinizdan bizleri korusun..
giritli ali 6 ay önce
Cemil Kılıç Peygamberimiz gibi mübarek biriyle, İslam'a savaş açmış ve deist bir adamı bir tutup göklere çıkarıyor. Haberde gayet Cemil Kılıç'ın sapıkça fikirlerini ortaya koymuşlar. Sizin istediğiniz din maalesef İslam'da yok. Kendinize başka bir din bulun.
Selim 6 ay önce
Dini mahveden asıl sizin bu anlayışınız. Peygamber gelseydi önce size savaş açardı. İslam aklı kullanmayı defalarca emrediyor. Siz ise bunu yapanlara savaş açıyırsunuz. Asıl sapık kim bu durumda?
Sadece hiç 6 ay önce
Sizden ala sapık mı var
giritli ali 6 ay önce
Baran Dergisinin bu zamana kadar sapkınlığını görmedik ama çok sapık ortaya dökmüştür. Cemil Kılıç da bunlardan biri.
Arif tufan 6 ay önce
Cemil Kılıç gibi sapıklar olduğu müddetçe, daha çok İslam'a zarar verenler olur. Acilen bu sapığın okullardan ihraç edilmesi gerek.
Hülya Korkmaz 6 ay önce
Belliki bunların sonu gelmeyecek bizler mücadele edeceğiz dinimize sahip çıkıp iyi öğrenip iyi öğreteceğiz,bunlar hakkında yasal işlem yapılamıyor mı suç duyurusunda bulunsak hep birlikte
giritli ali 6 ay önce
bulunmak lazım. herkes cimere yazsa iş çözülür belki.
Tayfun 6 ay önce
Ulen amina kodumun çocukları hiç açıp kuran okudunuz mu acaba da adamı kuranı yalanlamakla itaf ediyorsunuz şerefsiz haysiyetsiz onuru cebindeki paradan az olan karaktersizler.
TURABİ ALP 6 ay önce
Baran dergisi sen kimin kuyusuna su taşıyorsun Sizin zaten Allah korkunuz yok Allahı Peygamberi ve Dini devlet yönetimine bulaştırıyorsun sen kimin yalakalığını yapıyorsun orospu çocuğu seni siyasi iktidar yalakası köpek siktir olup gidin lan bu vatandan !!!!
Memet 6 ay önce
Serefinizi skym sizin ben. Az kaldı bekleyin az kaldı amk serefsizlleri. Sizi çok sevdiğiniz Allahiniza kavuşturmaya. Sanmayın sahipsiz bu ülke ve insani
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü