Suikasta karıştıkları şüphesiyle gözaltına alınan Kolombiyalıların ABD’nin Miami bölgesindeki CTU Security adlı güvenlik şirketi tarafından suikastı gerçekleştirmek için işe alındıklarını söyledikleri iddia edildi.

Miami Herald gazetesinde yer alan habere göre; suikasta karıştıkları şüphesiyle Haiti’de gözaltına alınan 17’si Kolombiya ve 2’si Haiti asıllı 19 Güney Floridalı ABD vatandaşı, suikast emrini Güney Florida merkezli bir “şirket”ten aldıklarını, vermiş oldukları bir röportajda dile getirdiler.

Haiti’de gözaltına alınan Kolombiya ve Haiti asıllı Amerikan vatandaşlarıyla röportaj yapan bir gazeteciye dayandırılan bilgiye göre; söz konusu şirket Venezüella asıllı göçmen Antonio Enmanuel Intriago Valera’ya ait olan CTU Security adlı bir güvenlik şirketi. Suikast için işe alındıklarını söyleyen şüphelilerin en az üç ay önce ABD’den ayrılıp Haiti’ye gittiği belirtiliyor.

Haberi yazan Miami Herald gazetesi muhabiri ise CTU Security yetkililerini ziyaret ettiklerini, yetkililerin suikast hakkında konuşmak istemediğini ve soruları cevapsız bırakdığını iddia ediyor.