Hamas, Lübnan’da saldırıda ölen ikisi Türk dört kişi için taziye mesajı yayınladı. 

Saldırıda hayatını kaybeden Edirneli Bilal Öztürk’ün Lübnan’da defnedilmesi kararlaştırıldı. Adıyamanlı Yakup Erdal’ın nerede defnedileceğiyle ilgili ailenin kararı bekleniyor.

İşte Hamas’ın yayınladığı taziye;

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rab'leri katında rızıklanmaktadırlar."  (Âl-i İmran- 169)

İslami Direniş Hareketi Hamas'tan taziye mesajı

Büyük gurur ve onurlar, Allah'ın kader ve kazasına daha fazla bir teslimiyetle İslami Direniş Hareketi (Hamas), 21 Kasım 2023 Salı günü Güney Lübnan'a yönelik hain Siyonist bombardımanda yükselen (şehit olan) Lübnan ve Türkiye'den dört şehidimizi    Murabıt Filistin halkımıza, Arap ve İslam milletimize ve kardeş Lübnan ve Türkiye halklarına  armağan eder.

Gazze Şeridi'nde acımasız Siyonist saldırganlığa ve soykırıma varan bir savaşa maruz kalan Filistin halkımızla dayanışma, destek ve yardım görevlerini yerine getirirken şehit olanlar: 

Malcolm X kaleminden "Siyonist Mantık" Malcolm X kaleminden "Siyonist Mantık"

◾️ Şehit Ahmed Avz - Lübnan
◾️ Şehit Bilal Öztürk - Türkiye
◾️ Şehit Halid Minavi -Lübnan
◾️ Şehit Yakup Erdal-Türkiye

Mescid-i El-Aksa'ya, Kudüs'e ve Filistin'e olan sevgilerini ve Gazze Şeridi'ndeki kardeşlerine duydukları gıptayı  ifade eden ve fedakarlıklarıyla Arap ve İslam ümmetimizin nabzını tutan bu kahraman şehitlerin ruhlarına rahmet dilerken; Nazi işgali topraklarımızdan ve kutsallarımızdan, özellikle de Müslümanların ilk kıblesi ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'in İsra yeri olan mübarek Mescid-i Aksa'dan defedilene kadar, Nazi-Siyonist işgali tarafından hedef alınmalarının ümmetimizin  gençlerini ve dünyanın özgür insanlarını Filistinliler ve haklı davalarını desteklemekten, yardımlarını ve halkımızla dayanışmalarını sürdürmekten alıkoymayacağını teyit ediyoruz. 

Allah Büyüktür ve zafer esirlerimizin, mahkumlarımızın, halkımızın ve ümmetimizindir. 
Bu bir zafer ya da şehadet cihadıdır.”
Sağolsun