Heniyye, yaptığı konuşmada, bazı bölge ülkelerinin liderlerine katliamların durdurulması gerektiği konusunda bilgi verdiğini ekledi ve özellikle Batılı ülkelerde protestoların devam etmesi yönünde çağrıda bulundu.

Hamas Siyasi Büro Başkanı, hareketin, bölge ülkelerine başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmasına yönelik siyasi yolun açılmasını, mahkum değişimi, geçişlerin açılması ve Filistinlilerin kendi kaderini tayin hakkını da içeren kapsamlı bir ateşkes için vizyon sunduğunu belirtti.

Heniyye, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun sahte sözler verdiğine ve hareketin onun bu sözleri uygulamasına izin vermeyeceğine atıfta bulunarak, ABD'ye İsrail'i askeri olarak desteklemeyi bırakması ve uluslararası çabaları engellemeye son vermesi çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a ‘Ege Denizi’ tepkisi Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a ‘Ege Denizi’ tepkisi

Hamas lideri, Refah sınır kapısındaki operasyonların her iki yönde de sürdürülmesinin önemini vurgulayarak, geçiş noktasının 'tamamen Mısır-Filistin sınırında olduğunu ve sürekli çalışması gerektiğini' vurguladı. Heniyye, Lübnan, Irak, Suriye ve Yemen'deki 'destek cepheleri' olarak adlandırdığı grupları selamlayarak, onlardan 'Gazze'ye desteklerine devam etmelerini' istedi.