Kudüs'te bir işgalci İsrail polisini kendinden zuhur eylemiyle yaralayan Türk vatandaşı Hasan Saklanan, işgalciler tarafından olay yerinde defalarca vurularak şehit edildi. 

Şanlıurfalı Hasan Saklanan'ın 34 yaşında olduğu ve Kudüs'e Ürdün üzerinden turistik vizeyle gittiği öğrenildi. 

Sömürgeci Fransa'ya karşı ayaklanan Yeni Kaledonya’da neler oluyor? Sömürgeci Fransa'ya karşı ayaklanan Yeni Kaledonya’da neler oluyor?

Hasan Saklanan'ın şehadeti üzerine açıklama yapan HÜDA PAR Genel Sekreteri Şahzade Demir, şunları dile getirdi:

“Hasan Saklanan kardeşimizin şehadetini tebrik ediyor, ailesine başsağlığı diliyorum. İşgal güçlerinin 207 gündür Gazze’de işlediği katliamlar tüm dünyada infial oluşturacak seviyeye gelmiştir. Elinde imkan olanlar bu hususta sonuç alıcı bir şey yapmayınca Hasan kardeşimiz de siyonistleri kendi yöntem ve imkanlarıyla cezalandırmak istemiştir.  Rabbim makamını ali eylesin.”

Gazeteci Nevzat Çiçek ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hasan Saklanan'ın Kudüs'e nasıl giriş yaptığına değindi:

Hasan Saklanan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kudüs kafilesi ile Kudüs’e giriyor. Kafilede görevli olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı ve aynı zamanda Beykoz Vaizesi olan Merve Sefa hanımda bulunuyor.

İsrail polisini bıçaklayan 
Hasan Saklanan 34 yaşında
1990 Eyyübiye doğumlu 
4 çocuk babası .

Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı bulunan Kepez kırsal mahallesinde resmi olarak imamlık yapıyor. 

Saklanan, sabah geziye katılmıyor. Sağlık ve pasaport sıkıntısını gerekçe gösteriyor.Kafiledekiler olayı gezide öğrenince geri dönüyorlar. Olaydan sonra ikindi namazında Türkiye’den gidenler Mescid-i Aksa’ya alınmadı. Kafile akşam namazıma tekrar Aksa’ya girmeye çalışacak. 

Şuan Kudüs’te Diyanet kafilesi dışında Türkiye’den giden kafile olmadığı belirtiliyor

Saklanan İsrail polisini bıçakladıktam sonra polislerin açtığı ateş sonucu başından vurularak öldürülüyor. Naaşı olay yerinden kaldırırken orada bulunan Müslümanlar tekbir getirdi

İsrail tarafından yapılan açıklamada “Eski Şehir bölgesinde es Sahire Kapısı bölgesinde yerel saatle 12.30 sularında bir kişinin polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu, polislerin şüpheli kişiyi ateş açarak etkisiz hale getirdiği ve saldırganda bir bıçak bulunduğu” ifadelerine yer verildi.