İstanbul başta olmak üzere İzmir, Adana, Gaziantep ve daha birçok şehirde yüzlerce Arapça tabela çeşitli bahanelerle söküldü ve sökülmeye devam ediyor.

Fakat Rus ve Ukraynalı turist ve göçmenlerin yoğun olduğu Antalya’nın sokakları Rusça tabelalardan geçilmiyor. Antalya adeta Moskova sokaklarına dönmüş vaziyette. Hatta billboardlarda yer alan Rusça reklam da bizzat Antalya Beleyesi tarafından hazırlatılmış.

Tabelaların fotoğrafını çeken genç bir kız, "Antalya artık küçük Rusya" başlığıyla söz konusu tabelaları paylaştı. Bazı Rusça tabelaların Türkçe karşılığı bile olmazken, tabelalar incelendiğinde sadece bir tanesinin kuaför tabelası olduğu anlaşıldı. Sadece Rusça harfler kullanılarak yazılmış tabelaların bulunduğu dükkânda hangi satışların yapıldığı, ne tür işlemlerin uygulandığı bilinmiyor.

Şehirler İngilizce ve Rusça tabelalarla istila edilmiş vaziyette

Sadece Rusça mı? Türkiye’de büyük şehirlerin her sokağı İngilizce tabelalarla istila edilmiş vaziyette.

Belli ki devlet, Arapça tabela dışında Batılı olan her şeyi mübah görüyor. Yabancı tabela adı altında denetim yapıp Arapça tabelaları aşağı indirenler, diğer yabancı tabelalara adeta kör olmuş durumda.

Netanyahu karşıtı İsrailliler, 'istifa' istiyor Netanyahu karşıtı İsrailliler, 'istifa' istiyor

Baran Haber