BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, Mısır’a gitti

Mısır'ı ziyaret eden BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan, El-Alameyn Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından karşılandı.

İslam Alemi 21.08.2022, 18:01
BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, Mısır’a gitti

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) mevkidaşı Muhammed bin Zayid Al Nahyan, bölgedeki zorluklar karşısında Arap birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı.

Mısır Cumhurbaşkanlığının açıklaması ve BAE resmi ajansı WAM'da yer alan habere göre, Mısır'ı ziyaret eden BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, ülkenin batısındaki El-Alameyn Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Sisi tarafından karşılandı.

İki lider, buradaki görüşmede, Arap coğrafyasının tanık olduğu zorluklarla yüzleşmede ortak Arap eylemi ve birliğinin güçlendirilmesi, bölgesel krizlere kalıcı çözümler bulmak için tüm çabaların birleştirmesinin önemi üzerinde durdu.

Sisi ve Al Nahyan, anlaşmazlıkların ve krizlerin barışçıl yollarla çözümlenmesi için diyaloğa ve diplomatik yöntemlere başvurulması gerektiğini ifade etti.

Görüşmede ayrıca, "ikili iş birliğinin yanı sıra ekonomi ve kalkınma başta olmak üzere çeşitli alanlarda iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı geliştirecek fırsatlar" ele alındı.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:34
Güneş 06:58
Öğle 12:57
İkindi 16:10
Akşam 18:46
Yatsı 20:05
Günün Karikatürü Tümü