Ülkedeki Yahudiler, Hamas'ın harekâtından sonra hedef olmaktan korktuklarını söylüyor.

Yarım milyondan fazla olduğu tahmin edilen Fransa'daki Yahudi nüfusu Avrupa'daki en büyük, dünyada ise İsrail ve ABD'den sonra üçüncü büyük Yahudi topluluğu...

Sinagog'un önünde konuşan bir Yahudi, çatışmanın Orta Doğu'ya yayılmasından korktuğunu ancak aynı zamanda Fransa'daki Yahudilerin  de "hedef alınabileceğinden" endişe ettiğini söyledi.

Oğlundan karşıdan karşıya geçerken Ortodoks Yahudi erkeklerin taktığı kippa'yı çıkarmasını istediğini söyleyen Walter "Geçip giden arabalarda kimin olabileceğini asla bilemezsiniz," ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin sosyal medya hesabından "Yahudi yurttaşları her türlü tehditten korumak için" bir güvenlik toplantısı yaptıklarını söyledi.

Darmanin öncesinde de güvenlik güçlerine "Fransa'daki Yahudi cemaati binalarının güvenliğini ve korunmasını derhal artırmaları" talimatını vermişti.

Politico: ABD İsrail’e saldırılarını sonlandırması için süre verdi Politico: ABD İsrail’e saldırılarını sonlandırması için süre verdi

Bakan, 2015'te Fransa'da yaşanan olaylardan sonra ülke genelinde konuşlandırılan özel bir kuvvet olan Sentinelle Operasyonu'ndaki askerlerin kullanılması çağrısında bulundu.