Afganistan'ın başkenti Kabil'de ülkenin en büyük askeri hastanesine bombalı saldırı düzenlendi. Vezir Ekber Han bölgesindeki Serdar Muhammed Davud Han Hastanesi'nin önünde infilak ettirilen ilk bombanın ardından, çevrede ikinci bir patlama meydana geldi. Taliban yetkilileri olayla ilgili henüz açıklama yapmazken bölgeye giriş çıkışlar kapatıldı.

Bölgeden aktarılan bilgiye göre patlamada en az 10 kişinin vefat ettiği, 20 kişinin ise yaralandığı ifade ediliyor.

Afganistan’da Taliban yönetimi ele geçirdikten sonra kafasını soktuğu delikten çıkaran IŞİD, birçok yerde bombalı saldırı düzenlemişti. Söz konusu saldırının da IŞİD tarafından düzenlendiği tahmin ediliyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan söz konusu saldıraya kınama mesajı yayımlandı.  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Serdar Davud Han Askeri Hastanesi girişinde gerçekleştirilen iki bombalı saldırıda ve ardından çıkan silahlı çatışmada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu insanlık dışı terör eylemini kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınları ile dost ve kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.