ABD ilkel şartlarda "gittiği" uzaya 50 yıl sonra ancak gidebildi ABD ilkel şartlarda "gittiği" uzaya 50 yıl sonra ancak gidebildi

10 Kasım Cuma günü bir camide okunan hutbede imam, hutbe metni dışına çıkarak, Mustafa Kemal'e rahmet dilemiş, bunun üzerine cuma namazına katılanlardan biri imama tepki göstererek camiyi terk etmişti.

Camiyi terk eden Ahmet Bostancı isimli genç sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda hutbede Mustafa Kemal'e rahmet okunmasına tepki göstermişti.

Videonun sosyal medyada hedef gösterilmesinin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Gözaltına alınan Bostancı, "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a muhalefet'' ve ''Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçları kapsamında savcılığa sevk edilmiş ardından ise tutuklanmıştı.

Olayın yaşandığı camiden Ahmet Bostancı için şok hamle

Olayın yaşandığı caminin vakfı olan Hacı Nimet Özden Camii Şerifleri Vakfı'nın da Ahmet Bostancı'dan şikayetçi olduğu belirtildi. Sosyal medyada fikrini beyan eden bir video paylaşan Ahmet Bostancı 56 günü aşkın süredir tutuklu bulunuyor. 

Bostancı'dan açıklama

Mustafa Kemal'e rahmet dilenmesine itiraz ettiği için Maltepe Cezaevi'nde tek kişilik hücreye kapatılan Ahmet Bostancı, Müslüman kardeşlerine mesaj yolladı. Bostancı "Şartlarım pek iyi değil. Bana dua etmeyi unutmayın. Ve asla Gazze'yi gündeminizden düşürmeyin." dedi.

Bostancı'nın bir sonraki mahkemesinin 15 Ocak günü olacağı öğrenildi.