28 Şubat'ın darbecileri geziyor, mazlumlar ise hala hapiste! 28 Şubat'ın darbecileri geziyor, mazlumlar ise hala hapiste!

Hamas İsrail'i Gazze'de süpürdükçe katil ordusu sivillere saldırmaya devam ediyor. Gazze'de soykırım devam ederken artık dünyada taş taş üstüne kalmayacak bir hale gelmek üzere.

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları, Refah'ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının bulunduğu bölgenin yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladı.

Saldırıda en az 100 Filistinli şehit oldu.

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada da sağlık ekiplerinin aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıdaki Filistinlinin cenazesi ile yaralıyı hastanelere götürdüğü belirtildi.

Görgü tanıkları, "İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor." dedi.

Ayrıca Rafah’taki tüm hastaneler hizmet dışı kaldı.

Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail savaş uçaklarının Refah kentinin kuzeybatısında yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı kampı acımasızca bombalaması sonucu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı. Kayıpları arama çalışmaları sürüyor." ifadeleri kullanıldı.

MISIR'DAN AMBULANS TALEBİ

Refah Belediye Başkanı Ahmed El Sufi "Mısırlı yetkililere Refah’a acilen ambulans göndermeleri ve yaralıları Mısır’ın hastanelerine nakletmeleri konusunda acil çağrıda bulunuyoruz." dedi.

HAMAS: SORUMLU ABD'DİR

Hamas yetkililer yaptıkları açıklamada "Siyonist ordusunun Refah bölgesinde gerçekleştirdiği bu katliamdan Amerikan yönetimini ve özellikle Başkan Biden'ı tamamen sorumlu tutuyoruz." ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE EN AZ 190 ŞEHİT

Hamas yaptığıı açıklamada "İsrail'in Gazze'de yerinden edilmiş insanların barınaklarını bombalaması sonucu 24 saatte 190 kişi şehit oldu." dedi.