İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gerçekleştirdiği ilk kabine toplantısında, binlerce Yahudinin silahlandırılmasının kolaylaştırılmasına yönelik bazı adımlar atacaklarını belirtti.

Dünkü Güvenlik Kabinesi oturumunda, güvenlik güçlerinin takviye edilmesi, saldırganlar ve destekçilerine ağır yaptırımlar getirilmesi kararının onaylandığını aktaran Netanyahu, "Acil durum hizmeti sağlayanlar dahil binlerce İsrailli sivile, silah ruhsatı verilmesini sağlayacak ve bu süreci hızlandıracağız." dedi.

Libya Başbakanı Dibeybe'den "destek" vurgusu Libya Başbakanı Dibeybe'den "destek" vurgusu

İsrail'in Cenin saldırısından sonra gerilim arttı

İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Cenin Mülteci Kampı'na 26 Ocak'ta düzenlediği baskında aralarında 60 yaşında bir kadının da yer aldığı 9 Filistinli şehadete vermişti. Baskının ardından bölgede çıkan olaylarda işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Er-Ram beldesinde de 22 yaşında bir Filistinli de şehit oldu.

Dün ise 21 yaşındaki Filistinli Hayri Alqam, İsrail’in katliamına misilleme gerçekleştirdi. Alqam, Kudüs’te en az 10 Yahudi’nin hakkından geldi. Daha sonra İsrail güvenlik güçleri tarafından vuruldu ve şehadete erdi.