Bakan Bayraktar FT'ye açıkladı: Türkiye gaz tedarikini 'çeşitlendirmek' için ABD firması ExxonMobil ile görüşüyor Bakan Bayraktar FT'ye açıkladı: Türkiye gaz tedarikini 'çeşitlendirmek' için ABD firması ExxonMobil ile görüşüyor

Cafe, restoran ve lokantalarda fiyatların bir hayli artmasının ardından insanlar adeta isyan etti. 

Pahalı hizmet sunan cafe ve lokantalar için boykot çağrısı yapıldı. Kullanıcılar, sosyal medyada çok sayıda etkileşim alan paylaşımlar sonucunda hafta sonu cafe, lokanta ve restoranlara gitmeyeceklerini açıkladılar.

Tüketiciler, lokanta ve kafelerdeki yüksek fiyat artışlarına karşı sosyal medyada bir araya geldi ve hafta sonu işletmeleri boykot etme kararı aldı. Bu süreçte tanesi 110 lira olan kurabiye de gündemde yer edinmişti.

Boykot çağrısı sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun destek görüyor

“20/21 Nisan Cumartesi Pazar Cafe ve Restaurantlara davetli olsak bile gitmiyoruz!!!” sloganıyla başlatılan kampanya, "Fahiş yeme içme fiyatlarını boykot ediyoruz!" ve "Haydi millet… Biz el ele verirsek yapamayacağımız hiçbir şey YOK!" gibi mesajlarla toplumun ilgisini çekti.

Boykot çağrısı, partisel ayrım gözetmeksizin tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde yayılıyor. Sosyal medya platformları üzerinden binlerce yorum ve paylaşım alarak geniş bir yankı bulan bu boykot çağrısının, "Görsün bu halkın gücünü; enflasyonu bahane edip millete göz göre göre kazık atan esnaflar!!!" sözleriyle de destekleniyor.