Terörist İsrail'in savaş suçları UCM'ye taşındı Terörist İsrail'in savaş suçları UCM'ye taşındı

Casuslar, sahte internet siteleri açıp hedefteki kişilerin o sitelere girmelerini sağlayarak cep telefonlarına sızıyorlardı.

MİT, Türkiye'de faaliyet gösteren casuslara yönelik gerçekleştirdiği operasyonlardan sonra yeni bir operasyona daha imza attı. Türkiye'de yaşayan yabancı kişileri teknik takibe alan özel eğitimli 7 casus daha yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, Mossad'a bağlı 9 İsrailli istihbaratçıya bağlı olarak çalışan, üst hayalet hücre, bunlar hayalet hücrelerin en üst halkası. Bunlar 5 ayrı özel eğitimle, Türkiye'de başlıyor daha sonra yurt dışına gönderiyorlar, Endonezya'ya gönderiyorlar, başka ülkelere gidiyorlar. Mossad'ın yurt dışındaki özel eğitim kamplarında eğitim almış hayalet hücre. Bunların Türkiye'de bulunan yabancı kişileri takip ettikleri ve bilgileri yurt dışındaki Mossad'ın o hücrelerine ulaştırdıkları tespit edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri yaptığı operasyonla 7 ismi gözaltına aldı. Yakalanan şahısların hepsi suçlarını itiraf etti.

Toplamda 9 hücreyle bağlantılı 56 şahsın Mossad'a çalıştığı değerlendiriliyor

Yakalanan kişiler, Türkiye'de yaşayan Ortadoğu kökenli yabancıları hedefe alıyor, GPS takip ve fiziki takip yapıyorlardı. Sahte internet siteleri açıp hedefteki kişileri o sitelere girmelerini sağlayıp o kişilerin cep telefonlarına sızıyorlardı.

Haber İsrail ve Yunanistan medyasında geniş yer buldu.