Mısır'ın ardından şimdi de İsrail Yom Kippur savaşının gizli belgelerini yayınladı Mısır'ın ardından şimdi de İsrail Yom Kippur savaşının gizli belgelerini yayınladı

Terör devleti İsrail'in Başbakanı Netanyahu'nun 2021 yılında, Uluslarası Ceza Mahkemesinin aldığı bir karar üzerine yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu. Adeta 'itiraf' gibi olan açıklamalar, uluslararası olarak ifade edilen kurumların Yahudileri korumak için ikame edildiğini gösterdi.

Başbakan Benjamin Netanyahu Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail'e karşı savaş suçları soruşturması açma yetkisine sahip olduğuna hükmetmesini eleştirerek böyle bir soruşturmayı "saf anti-semitizm" olarak nitelendirmiş ve bununla mücadele etme sözü vermişti.

Netanyahu, ofisi tarafından gönderilen güçlü bir İngilizce videoda "UCM'nin İsrail'i sahte savaş suçları nedeniyle soruşturması saf anti-semitizmdir" demişti.

Netanyahu "Yahudi halkına karşı Nazi Holokostu gibi zulümleri önlemek için kurulan mahkemenin şimdi Yahudi halkının tek devletini hedef almasından" yaknmıştı.