16 Fransız senatörden oluşan bir grup, Siyonizm'e yönelik eleştirilerin suç sayılmasını öngören bir yasa tasarısı sundu.

Senatör Stephane Le Rudulier 'Siyonizm karşıtlığının' antisemitizmdeki artışla bağlantılı olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, geçtiğimiz ay Fransa'nın Filistin yanlısı protestoları "kamu düzenini bozma ihtimali olduğu için" yasakladığını söyledi. Bakan, bu tür protesto gösterilerinin düzenlenmesinin tutuklamalara yol açacağını da sözlerine ekledi.

Gürcistan'da ‘foncular’ sokaklara indi: "Ajanlık yasası" ülkeyi yeniden karıştırdı! Gürcistan'da ‘foncular’ sokaklara indi: "Ajanlık yasası" ülkeyi yeniden karıştırdı!

SİYONİZM IRKÇILIKTIR

Irkçı Yahudi milliyetçi hareketi olan Siyonizm, bir milyondan fazla Filistinlinin zorla yerinden edilmesine ve bir milyondan fazlasının da tutuklanmasına yol açtı.

Anti-semitizm adı altında Yahudilerin kurduğu sisteme karşı olan her söylemi pasifize eden Yahudiler bu kapsamı genişletmek istiyor.

Ünlü İsrailli tarihçi Ilan Pappe'ye göre: "Siyonizm, Filistin anavatanına zorla giren, ülkeyi sömürgeleştirmek isteyen ve Arap dünyasının kalbine nüfuz etmek için olası yayılmacı hırsları olan sömürgeci bir hareketti."

Fransa, İsrail'in Filistin'deki yerleşimci sömürge projesini uzun süredir desteklemekte ve Gazze'de devam eden soykırımcı bombalama kampanyasına silah ve diplomatik kılıf sağlamaktadır.