Vladimir Putin dün, video konferans yoluyla Güvenlik Konseyi daimi üyeleriyle güncel konulara ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya katılanlar arasında yer alan Rus Dış İstihbarat Servisi Direktörü Sergei Naryshkin Ukrayna savaşının durumuna ve Polonya’nın tavrına değindi.

“UKRAYNA’NIN KAZANAMAYACAĞI ANLAŞILINCA POLONYA GÖZÜNÜ UKRAYNA TOPRAKLARINA DİKTİ”

Dış İstihbarat Servisi Direktörü Sergei Naryshkin “Çeşitli kaynaklardan servisimize ulaşan bilgilere göre Varşova'daki yetkililer, Batı'nın Kiev'e yapacağı hiçbir yardımın Ukrayna'yı bu yardımın hedeflerine ulaşmasında destekleyemeyeceğini yavaş yavaş anlamaya başlıyorlar. Dahası, Ukrayna'nın sadece zaman meselesi içinde yenileceğini anlamaya başlıyorlar.

Bu bağlamda Polonyalı yetkililer, Ukrayna'nın batı bölgelerini askerlerini konuşlandırarak kontrol altına alma konusunda daha kararlı hale geliyorlar. Bu önlemi, Lublin Üçgeni olarak adlandırılan Polonya-Litvanya-Ukrayna güvenlik girişimi kapsamında müttefik yükümlülüklerinin yerine getirilmesi olarak sunma planları var.

Lublin Üçgeni adı verilen bu girişimin himayesi altında faaliyet gösteren Litvanya-Polonya-Ukrayna birleşik tugayının personel sayısının da önemli ölçüde arttırılmasının planlandığını görüyoruz.

Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti

Polonya makamlarının bu tehlikeli planlarının yakından takip edilmesi gerektiğine inanıyoruz.” Dedi.