Rusya Savunma Bakanlığı Rus uçaklarının silahlarını kullanmadığını ve İHA'yla temas kurmadıklarını; ani manevra yüzünden İHA'nın irtifa kaybederek kontrolsüz uçuşa geçip ve denize düştüğünü açıkladı.

Rus Büyükelçi ABD Dışişleri'ne çağrıldı

ABD, Karadeniz'de Rus savaş uçağının Amerikan İHA'sını düşürmesine ilişkin Rusya'nın Washington Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.

Karadeniz üzerinde iki Rus savaş uçağı Amerikan ordusuna ait insansız hava aracını taciz etti.

Uçaklardan birinin pervanesine çarptığı İHA'nın uluslararası sulara düştüğü, çarpışmadan önce Rus savaş uçağının İHA üzerine yakıt püskürttüğü ve önünde uçtuğu açıklandı.

İsrail'de başbakanın görevden alınmasını zorlaştıran yasa tasarısı kabul edildi İsrail'de başbakanın görevden alınmasını zorlaştıran yasa tasarısı kabul edildi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby olayı tehlikeli, profesyonel olmayan ve pervasızca olarak niteledi. "Karadeniz üzerinde uçarken Ruslarla iletişim kurmak zorunda değiliz" dedi.

Gelişmelerin ardından Rusya'nın Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı ise Rus uçaklarının silahlarını kullanmadığını ve İHA'yla temas kurmadıklarını, ani manevra yüzünden iHA'nın irtifa kaybederek kontrolsüz uçuşa geçip ve denize düştüğünü açıkladı.