CHP'nin peşine takılarak genel merkez binasına M. Kemal posteri asıp mübarek beraat kandilinde "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganları attıran Saadet Partisi'ne parti içerisinden tepki geldi. 

Saadet Partisi'nin içerisinde bulunan "Haymana Mutabakatı Heyeti", SP lideri Temel Karamollaoğlu'nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak açıklamasının ardından sert bir bildiri yayınladı.

Kriz derinleşiyor

Meral Akşener'in masayı terk etmesiyle büyük bir skandal ve krizle karşı karşıya kalan 6'lı masa, daha sonra Akşener'in dönüşüyle Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak açıklamış, bu açıklama da Saadet Partisi önünde yapılmıştı. Parti binasına Atatürk posterleri asılmış, "Türkiye laiktir laik kalacak sloganları atılmış" Temel Karamollaoğlu da göğsünü gere gere adaylarının CHP'nin Genelbaşkanı Kılıçdaroğlu olduğunu açıklayıp sözü Kılıçdaroğlu'na bırakmıştı. 

HDP kendisine oy veren Kürtlere karşı ibnelerin safında HDP kendisine oy veren Kürtlere karşı ibnelerin safında

Haymana Mutabakatı Heyeti: Kara bir gün olarak tarihe geçti

Saadet Partisi'nde önemli mevkilerde görev almış Mustafa Köylü, Selman Esmerer, Harun Macit, Hasan Yaşar ve İlyas Tongüç gibi isimlerin de içerisinde bulunduğu Haymana Mutabakatı Heyeti, "6 Mart Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçmiştir!" ifadelerinin de yer aldığı bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan o bildiride, "Saadet Partisi Genel Merkezi önünde 6 Mart 2023 tarihinde yaşananlar ve atılan sloganları şuurlu Milli Görüşçüler kendilerine yapılmış bir hakaret olarak görmüşlerdir. Davamız adına üzüntü verici olan bu görüntüler ve sloganların genel merkez yönetimi tarafından makul karşılanması yarım asırlık davamızın inkârı olmuştur." sözlerine yer verdi.