Ürettiği aşıları Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika ülkelerinde deneyerek ülkelere hastalık enjekte eden ve sözde iklim kriziyle mücadele etmesiyle bilinen şeytanın çocuğu Bill Gates yaptığı arazi alımları nedeniyle "felakete hazırlanıyor" söylentilerini de beraberinde getirmişti. Hayvancılığın dünya için bir felaket olduğunu söyleyen Gates "sentetik et" yenmesi gerektiğini savunmuştu. "Zengin ve orta gelirli ülkelerin hayvan eti yerine sentetik et tüketmelerini" tavsiye etmişti.

Gates bu kez de ağaç çıkışıyla gündeme geldi.

Bill Gates, ağaçların doğaya hiçbir faydası olmadığını iddia etti. New York Times gazetesinin iklim zirvesinde konuşan Gates, ağaç dikmenin hiçbir şeye fayda sağlamadığını söyledi.

"Ağaç dikmiyorum. Ağaç dikmenin faydası hala kanıtlanmamış bir şey. Ağaçların iklim için iyi olduğuna sadece aptallar inanır" ifadelerini kullanan Gates'in bu sözleri çevrecileri ayağa kaldırdı.

Ağaç dikmenin iklim kriziyle mücadelede doğruluğu kanıtlanmamış bir şey olduğunu savunan Gates, "Bazı insanlar yeterince ağaç dikmeyle iklim sorununun tamamen çözülebileceğini düşünüyor. Bu tamamen saçmalık. Biz bilim insanı mıyız, yoksa aptal mıyız? Hangisi olmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

ChatGPT'ye, ses ve görüntü özelliği geliyor ChatGPT'ye, ses ve görüntü özelliği geliyor

Gates daha önce de koronavirüs pandemisinde olağan şüpheli olarak gösterilmişti. Dünyayı bekleyen yeni salgının çiçek hastalığı olduğunu söyleyen Gates, BBC'ye yaptığı açıklamada Mars'a gitmek yerine kızamık aşısı satın almayı tercih edeceğini söylemişti.

Gates, Mars'a seyahatin paranın doğru kullanımı olmadığını bunun yerine aşılara yatırım yapmayı tercih edeceğini belirtmişti.