CHP'li Özel, çocuklara dini eğitim verilmesine 'Ortaçağ zihniyeti' diyerek saldırdı

Köy enstitüleri ile çocuklara Kemalizm dinini aşılayan CHP'nin Grup Başkanvekili Özgür Özel, çocuklara dini eğitim verilmesine karşı çıkarak 'Ortaçağ zihniyeti' dedi.

Siyaset 30.12.2021, 08:15 30.12.2021, 08:18
CHP'li Özel, çocuklara dini eğitim verilmesine 'Ortaçağ zihniyeti' diyerek saldırdı

Bu toprakların milli ve manevi değerlerine her zaman savaş açmış, mukaddesatı yok etme uğruna bütün çabalarını sarf etmiş bir zihniyetin partisi olan CHP, bu sefer de çocuklara dini eğitim verilmesine karşı açıklamalarda bulunuyor.

Yaşadığımız coğrafyanın en yaygın dini olan İslam'ın, Müslüman ailelerin çocuklarına sevdirilerek öğretilmesi için Diyanet işbirliği ile bir eğitim müfredatı hazırlanmıştı. 

Yapılan bu güzel projeye din düşmanı kemalist zihniyete sahip olanlar, gelecek neslin İslam ile büyümesinden endişe ederek hep bir ağızdan saldırıyor.

BirGün ve Cumhuriyet gazeteleri dahil olmak üzere birçok basın organı kuyruğuna basılmış kedi gibi havaya hoplamış, diyanete yönelik saldırgan içerikli haberler yapmıştı.

Köy enstitüleri ile yıllarca çocuklara ateizm ve Kemalizmi aşılayan CHP'nin, dinimiz İslam'ın çocuklara öğretilmesine dair hazırlanan eğitim müfredatına karşı çıkması; bu partinin milletimiz için ne kadar tehlikeli olduğunu göstermektedir. 

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:10
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü