Paşinyan, Rusya’dan medet umuyor

Azerbaycan ile olan sınır sıkıntısında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya’dan yardım bekliyor.

Siyaset 29.07.2021, 18:40
Paşinyan, Rusya’dan medet umuyor

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan Dağlık Karabağ gerilimi asker ölümleri ve yaralanmaların yaşandığı ateşkes ihlalleriyle devam ederken, Erivan'dan Moskova'ya bir talep geldi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'la sınırları boyunca Rus sınır muhafızlarının konuşlandırılmasını diledi.

Rus haber ajansı TASS'da yer alan habere göre Paşinyan, "Mevcut durum düşünüldüğünde, Ermenistan-Azerbaycan sınırının tamamına Rus sınır muhafızlarının sınır karakollarını konuşlandırmasını gözden geçirmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Paşinyan, Erivan'ın bu talebi Moskova'ya görüşmeye hazırlandığını, böyle bir adımın sınır belirleme ve çizme çalışmalarında askeri çatışma riskini önleyeceğini belirtti.

Dağlık Karabağ krizini Rusya'nın arabuluculuğundaki ateşkesle çözen iki ülke arasındaki gerilim son günlerde yeniden tırmanıyor. Dünkü çatışmalarda üç Ermenistan askerinin öldüğü ve dördünün yaralandığı, Azerbaycan'ın da iki askerinin yaralandığı açıklanmıştı. Taraflar bu sabah da birbirlerini ateşkesi ihlal etmekle suçladı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü