Terörist İsrail İspanya'daki büyükelçisini geri çağırıyor Terörist İsrail İspanya'daki büyükelçisini geri çağırıyor

Siyonist İsrail'in hava saldırısı düzenlediği Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'nde en az 500 masum insan hayatını kaybetti, çok sayıda insan ise yaralandı. Tüm dünya bu katliama tepki gösterirken İsrail Ordu Sözcüsü Yarbay Richard Hecht pişkince bir açıklama yaparak hastanenin garajını bombaladıklarını ancak hastanenin doğrudan isabet alınmadığını söyledi.

Siyonistler, bir başka açıklamalarında yüzlerce roketin yanlış hedeflere atıldığını bunlardan birinin de hastaneye düştüğünü iddia etti. Yine bir başka açıklamalarında roketlerin Hamas tarafından atıldığını iddia ettiler. Pişkince çelişki ve yalan dolu açıklamalarla dünyayla dalga geçmeye devam ediyor bir avuç Siyonist.

Kan donduran katliamın ardından konuşan Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'in Gazze'deki saldırısına ilişkin "İsrail yönetimi tüm kırmızı çizgileri aştı. İsrail, akıttığı kandan sorumlu tutulmalı, cezalandırılmalı" dedi. Filistin halkına seslenen Abbas, "İsrail'in, sizleri topraklarınızdan çıkarma planı geçmeyecek. Halkımız eğilmeyecek ve teslim olmayacaktır" diye konuştu.

Katliamla ilgili dün İsrail ordusundan yapılan ilk açıklamada, İsrail'e yönelik bir roket saldırısı düzenlediği ve söz konusu Hamas roketinin vurulduğunda hastanenin çevresinden geçtiği ifade edildi. Netanyahu, bir paylaşım daha yaparak hastaneye saldırının İsrail ordusunca değil, Hamas tarafından yapıldığını belirtti. Netanyahu "Çocuklarımızı vahşice katleden, kendi çocuklarını da katlediyor" ifadelerine yer verdi.