Suudi Bakan konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, atılan bu adımın iki dost ülke arasında savunma ve askeri alanda gelişen iş birliği kapsamında geldiğini ifade ederek, Savunma Bakanlığı ile BAYKAR şirketi arasında silahlı kuvvetlerin hazırlık durumunu yükseltmek, ülkenin savunma ve üretim kapasitesini geliştirmek amacıyla insansız hava araçları satın alınmasına yönelik sözleşme imzalandığını söyledi.

Anlaşma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakanı Muhammed bin Selman tarafından Cidde'deki Barış Sarayı'nda kabulünün ardından imzalandı.

BAYKAR şirketi tarafından bugün yapılan açıklamada ise Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı ile imzalanan anlaşmanın teknoloji transferi ve ortak üretim alanlarında iş birliğini kapsadığı belirtildi.

İngiltere'de yüz binlerce kişi Gazze için yine sokaklarda İngiltere'de yüz binlerce kişi Gazze için yine sokaklarda

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ikili bir görüşme gerçekleştirerek iki ülke arasında gelişen ilişkilerin tüm yönlerinin yanı sıra ortak iş birliği noktalarını, ilişkilerin çeşitli alanlarda geliştirilmesini, bölgesel ve uluslararası bazı konuları ele aldı.