Şarku’l Avsat’ın DPA’dan aktardığı habere göre UNRWA tarafından dün yapılan açıklamada, Gazze’deki evler, okullar, klinikler ve diğer birçok sivil altyapının çatışmalardan ağır şekilde etkilendiği ve yaşanan yıkımın tahminen 23 milyon ton enkazın oluşmasına neden olduğu ifade edildi.

Hamas: İsrailli esirleri gerçek bir anlaşma olmadan kesinlikle teslim etmeyeceğiz Hamas: İsrailli esirleri gerçek bir anlaşma olmadan kesinlikle teslim etmeyeceğiz

Gazze Şeridi’ndeki molozları kaldırma ve patlamamış mühimmatı imha etmenin yıllar süreceği ifade edilen açıklamada, Gazze’de yaşayan 2 milyondan fazla insanın hayatının savaş nedeniyle mahvolduğu vurgulandı.

İsrail, Hamas hareketinin Gazze Şeridi’ne komşu İsrail kasabalarına ani bir saldırı gerçekleştirmesinin ardından Gazze’ye yönelik geniş çaplı bir savaş başlattı.

Gazze Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre, İsrail’in saldırıları sonucu şu ana kadar yaklaşık 31 bin 645 Filistinli öldü ve çoğu çocuk ve kadın üzere yaklaşık 73 bin 676 kişi de yaralandı.