İsrail’in, Gazze Şeridi’ndeki Cibaliye Mülteci Kampı’nda bulunan El Faluga bölgesindeki yerleşim alanına dün akşam düzenlediği hava saldırısında çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Şarku’l Avsat’ın Filistin TV’den alıntı yapan Alamu’l Arabi haber ajansından aktardığına göre, görgü tanıkları, İsrail’e ait savaş uçaklarının Cibaliye bölgesine en az dört hava saldırısı düzenleyerek burada büyük yıkıma yol açtığını bildirdi.

İsrail, bir gün önce de, Cibaliye Mülteci Kampı’ndaki bir mahalleyi tamamen yok ederek, katliam gerçekleştirdi.

Terörist İsrail, Refah'ta kara operasyonu için hazırlığını artırıyor Terörist İsrail, Refah'ta kara operasyonu için hazırlığını artırıyor

Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bezm, Salı günü düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi;

“İlk rakamlar, Cibaliye Mülteci Kampı’ndaki bir mahallenin tamamını yok eden İsrail saldırısı sonucu 100 kişinin öldüğünü, 400 kişinin de yaralandığını gösteriyor. İşgalci güç, Cibaliye Mülteci Kampı’ndaki bir yerleşim mahallesinin tamamını savaş uçaklarından atılan bombalarla vurarak bir katliam gerçekleştirdi. Her bir bomba bir ton patlayıcı ağırlığında olup 6. Blok mahallesini tamamen yok etti. İsrail’in kampa düzenlediği saldırıda en fazla kurbanı çocuklar ve kadınlar oluşturuyor.”