Togg, CES 2022 teknoloji fuarında başarılı bir etkinlik gerçekleştirdi; yeni konseptteki otomobil tanıtılırken, şirketin blockchain platformu Ava Labs ile anlaştığı duyuruldu.

Togg, CES 2022 teknoloji fuarında başarılı bir etkinlik gerçekleştirdi. Şirket, yeni elektrikli konsept otomobili kullanıcıların beğenisine sundu. Bununla birlikte yakın gelecek planlarını ve uzun vadeli vizyonlarını paylaştı.

Etkinlikte yeni konsept araç hakkında ve halihazırda var olan diğer iki SUV ve Sedan modellerinden bahsedildi. Fakat Togg yalnızca bir otomotiv markası olmadığını, aynı zamanda teknoloji şirketi olduğunu söylüyor. Bu sebeple, dijital ekosistem oluşturabilmek için pek çok ortaklığın kurulduğunu ve startuplar ile çeşitli anlaşmaların sağlandığını belirtti.

Etkinlik sırasında şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, konuşması sırasında ödeme yöntemleri de dahil pek çok noktaya değindi. Ardından bugün Togg’un resmi sosyal medya hesaplarından bir dizi paylaşım yapıldığını gördük. Bunların içerisinde dikkatleri en çok çekense blockchain platformu Ava Labs kurulan ortaklık oldu.

Şirket, gelecek dönemde müşterilerinin çeşitli ödeme yöntemlerini kullanmasına olanak sağlayacak. Bunu da güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için blockchain teknolojisi kullanılacak. Tabii pek çok kripto para borsası yatırımcısı bunu Bitcoin ile satın alım yapma şeklinde algılayabilir. Fakat şu an için bu yönde bir açıklama mevcut değil. Ancak konunun detayları ilerleyen dönemde belli olacak.