Bir ilke üzerine kurulmuş birlikteliğe yahut ortak değerleri barından, ortak değerler için bir araya gelen fertlerin toplamına toplum deniyor. Peki, memleketimizde fertleri bir arada tutan ortak değerler ve duygular nereye gitti?

İçtimâî değerlerin yozlaşması, güvensizlik ve düşmanlık İçtimâî değerlerin yozlaşması, güvensizlik ve düşmanlık

1 asırlık Kemalizm eliyle kendi özünden ve tarihinden koparılan milletimiz, yine Kemalizm eliyle Batı'nın diğer ülkelere dayattığı demokrasi masalıyla uyutuldu. Artık, bu topraklarda niçin durması gerektiğini, neden bu topraklara aidiyet hissetmesi gerektiğini, neden dini için yaşaması gerektiğini bilen bir millet yok. Bilakis dinine, diline, tarihine ve kültürüne yabancılaşmış; ahlakı, kuralları tamamen Batı'dan almış ve bir Batılı gibi düşünen, yaşayan bir millet var.

Dolayısıyla Allah'ın kanunlarıyla değil de beşeri kanunlarla yürütülen sistemlerde kaos da eksik olmuyor. 

Aşağıda göstereceğimiz facia listesi, olmayan toplumun geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Birbirini yiyen, öldüren, cinnet geçiren yaratıklar sürüsüne dönüşmüş durumdayız. 

İnsanımız artık her şeyiyle Batı'ya bağlı olan, tüm değerlerimizi, haysiyetimizi ve onurumuzu ayaklar altına alan Kemalizm'den bunaldı. İnsanımız, Mutlak Fikir ölçülerini eşya ve hadiselere, değişen zaman ve mekân şartlarına uygun bir şekilde tatbik etmek üzere yenilenmiş bir anlayışa hasret. İnsanlık, yeni bir nizâm, yeni bir cemiyet ve yeni insanla beraber ezel kadar eski ebed kadar yeni yaşanmaya değer hayata aç. 

Dünyaya karşı yeni bir nizam teklifi ile zuhur eden ve insan yapısı olduğu halde sırtını Mutlak Fikir/İslam'a dayandırdığı için tüm sistemlerin de üstünde olan “Başyücelik Sistemi” her geçen gün kendisini hatırlatmaya devam ediyor.

Cinayet, cinnet, intihar! Ortada toplum falan yok!

● İzmir’in Konak ilçesinde, kendisine el atan yolcuya “Aracımı kapattım” diyen taksi şoförü, çay ocağı çıkışında yemek için evine gitmek istediği esnada kendisine küfreden yolcu ile aralarında çıkan arbedede sırtından makasla yaralandı.

● Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, polisin masaj salonlarına yönelik düzenlediği fuhuş operasyonunda 25'i kadın 37 kişi gözaltına alındı.

●Cinnet getiren polis ailesini vurduktan sonra intihar etti: 3 ölü, 1 yaralı

● Bursa'da korkunç cinayet: Ailesinden 3 kişiyi tüfekle öldürdü

● Takıntılı olduğu solist Nurcan İnan’ı kızının gözü önünde öldüren İzzet Akdeniz, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

● Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşanan olayda, Halil Çağlar isimli şahıs, boşanma aşamasındaki eşini ve kayınbiraderlerini öldürdü

● Fırat Yıldızhan, boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem’i iple boğduktan sonra cesedini hafriyat alanına gömdü.

● Şanlıurfa'da karakol önünde cinnet getiren bir şahıs, boşanma aşamasındaki eşini silahla vurup öldürdü. Ardından intihar etti.

● Kocaeli’nin Gebze ilçesinde evinin önünde tabancalı saldırıya uğrayan şahıs ve sopayla feci şekilde darp edilen 6 aylık hamile eşi yaralandı. Polis ekiplerince çıkan kavga dağıtılırken, arbedede yaralanan saldırgan ile kızı da hastaneye kaldırıldı.

● Kayseri'de husumetli 2 grup arasında çıkan kavgada Batuhan Ünlü'nün (27) tabanca ile öldürülmesine ilişkin 4 şüpheli, gözaltına alındı.

● Mardin'de, 13 Şubat'ta başından silahla vurulmuş halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden İdan Yavuz'un (18) ölümü ile ilgili gözaltına 4 akrabasından kuzeni E.Y. (17) tutuklandı.

● Gaziantep'te cinnet getiren adam ailesini katletti.

● Öğretim görevlisi, çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti.

● Maltepe Zümrütevler Mahallesi'nde iddiaya göre, siteye giren bir kedi tekmelendi. Sitenin çıkışında kaburgaları kırılmış halde bulunan kedi, çevredeki insanlar tarafından veterinere götürüldü. 

● Çocuğa istismar suçundan aranan şahıs, Cezaevine girmek istemiyorum" notu bırakıp intihar etti.

● Aydın'ın Söke ilçesinde park halindeki otomobilde yanındaki kadını tabancayla yaralayan kişi intihar etti.

● İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Taksim’de sokakta dolaşan alkollü 3 şahıstan biri, işyerine silahla kurşun yağdırdı.

Baran Dergisi

Editör: M. Taha İnci