Meydana gelen depremin ardından Türk Hava Yolları, arama-kurtarma ekiplerimizle yardımlar deprem bölgelerine ulaştırılmak için çok sayıda özel uçuş düzenledi. Havayolu şirketi özel uçuşlarla bir yandan deprem bölgesine arama kurtarma ekiplerinin gönderirken, bir yandan da yardım malzemelerin bölgeye ulaştırılması için çalışmaları sürdürüyor.

Bu kapsamda yardımlar malzemelerini İstanbul, İzmir Sabiha Gökçen ve Esenboğa havalimanlarından planlanan 4 kargo uçuşuyla ücretsiz taşıyor. Bu arada yurt dışından gelen yardım malzemelerinin ise deprem bölgesine büyükelçilikten gelecek onayla taşınacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "İstanbul ve Ankara havalimanlarında, devletimizin tüm birimleri ile iş birliği içerisinde yaraları sarmak için gayretle çalışıyoruz. Uçaklarımızla yardım malzemesi ve arama-kurtarma ekiplerini deprem bölgelerine ulaştırmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yardım ekiplerinin bölgeye en hızlı şekilde transferi ve sevdikleriyle buluşmak isteyen vatandaşlarımız için ek seferlerimizi hazırlıyoruz dedi.

DHA