Batılı medyada yer alan ve diplomatik kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, yeni askere alımları gibi konularda anlaşmazlık yaşanması üzerine Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Genelkurmay Başkanını görevden almayı planladı.

Rus işgaline karşı verilen savaşı yöneten komutanla ilgili karar ABD yönetimine de iletildi. Ancak diplomatik kaynaklara dayandırılan haberde Washington'ın plana ilişkin yorum yapmadığı ve Kiev'in egemenlik haklarına vurgu yaptığı öne sürüldü.

Genelkurmay Başkanı Zaluzhnyi 500 bin kişinin orduya katılması için göreve çağrılmasını istemiş ancak Devlet Başkanı Zelenskiy bu talebi geri çevirmişti.

Bu arada Cuma gecesi Ukrayna'nın güneydoğusunda siren sesleri duyuldu ve Rus insansız hava araçlarının Kryvi Rih, Kherson, Dnipro ve Odesa şehirlerine doğru ilerlediği bildirildi.

Kyiv Independent gazetesi Kryvi Rih'e yapılan saldırıyı haberleştirdi.

Bu arada Rus sosyal medyası Rusya'nın Voronezh bölgesinde çok sayıda patlama olduğunu bildirdi.

Voronej bölge yetkilileri gece boyunca bir drone saldırısı olduğunu iddia etti.

Vali Alexander Gusev insansız hava aracının düşürüldüğünü ve can kaybı olmadığını iddia etti.

Ukrayna medyası ise Rusya'nın Güney Federal Bölgesi'ndeki en büyük petrol rafinerisi olan Volgograd'daki Lukoil rafinerisine drone saldırısı yapıldığından şüphelenilen bir video paylaştı.

Mısır'ın ardından şimdi de İsrail Yom Kippur savaşının gizli belgelerini yayınladı Mısır'ın ardından şimdi de İsrail Yom Kippur savaşının gizli belgelerini yayınladı