Terörist Yahudiler Batı Şeria'da 15 Filistinliyi gözaltına aldı Terörist Yahudiler Batı Şeria'da 15 Filistinliyi gözaltına aldı

Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah ve Abbas, başkent Amman'da bir araya geldi.

Görüşme sırasında Kral Abdullah ve Abbas, Gazze Şeridi'ne tıbbi ve insani yardımların ulaştırılması, su ve elektrik sağlanması için acil insani koridorların açılmasının önemini vurguladı.

İki lider ayrıca uluslararası insancıl hukuk da dahil olmak üzere uluslararası antlaşmalarla güvence altına alınan insani hizmetleri sağlamaya çalışan uluslararası kuruluşların çabalarının engellenmemesi çağrısında bulundu.

İnsani krizin kötüleşmesi, şiddetin artıp yayılması ve bunun bölgede yaratabileceği korkunç sonuçlar konusunda uyarıda bulunan iki lider, Gazze'deki durumun kötüleşmesini durdurmak için Arap ülkeleriyle yakın koordinasyonun sürdürülmesinin ve çabaların birleştirilmesinin önemine dikkati çekti.

Gazze Şeridi sakinlerine yönelik "toplu cezalandırma" politikası uygulanmaması konusunda uyarıda bulunan Kral Abdullah, uluslararası insancıl hukuka saygı duyulması ve masum sivilleri hedef alarak uluslararası yasaların ihlal edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

Ülkesinin Filistin halkını temsil eden Filistin yönetimini desteklediğini vurgulayan Kral Abdullah, iki devletli çözüm temelinde adil ve kapsamlı bir barış sağlanamadığı sürece bölgenin güvenlik ve istikrara kavuşamayacağını ifade etti.