Metro İstanbul'un twitter hesabından yapılan paylaşımda, “M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Yamanevler-Çekmeköy istasyonları arasında yapılmaktadır" denildi. Yaşanan arızanın kumanda merkezinden kaynaklandığı öğrenilirken, istasyondan çıkan vatandaşlar Üsküdar Yamanevler istasyonları arasında yapılan ücretsiz İETT seferleri ile yoluna devam etti. Otobüs durağında yoğunluk oluştu.

Yamanevler istasyonundan çıkan bir vatandaş, “Anlamadım, ben de işe nasıl gideceğimi düşünüyorum. Altunizade’ye gidiyordum. Oradan metro ile Fikirtepe’ye gidecektim. Aşağıdaki beyefendiler sadece arıza olduğunu, çıkıp otobüse binmemizi söylediler. Otobüse ya da taksiye bineceğim bilmiyorum" dedi. 

Üsküdar-Çekmeköy metro hattında yaşanan arıza nedeniyle seferler durduruldu. Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada, Üsküdar-Yamanevler istasyonları arasında ücretsiz İETT otobüsleri ile hizmet verileceği belirtildi.

Metro İstanbul tarafından Twitter üzerinde yapılan duyuruda konuya ilişkin şu açıklama gerçekleştirildi;

"#MetroDuyuru #M5 Sefer yapılamayan Üsküdar-Yamanevler istasyonları arasında ücretsiz İETT otobüsleri ile hizmet verilmektedir." Buna göre Üsküdar-Yamanevler istasyonları arasında seyahat edecek olanvatandaşlar İETT otobüslerini tercih edebilir.

Metro İstanbul tarafından paylaşılan Twitter paylaşımı;

İstanbul Valiliği alkol yasağını genişletti İstanbul Valiliği alkol yasağını genişletti