Ryan ve Sheila O’Leary çifti 18 aylık bebeklerinin hayat belirtileri azalınca durumu sağlık ekiplerine bildirmiş fakat nefes alamayan bebek kurtarılamamıştı. Yapılan otopside bebeğin yetersiz beslenme sonucu öldüğü ve hayatını kaybettiğinde sadece 7 kilo olduğu tespit edilmişti.

O’Leary çiftinin bebeklerini sadece çiğ meyve, sebze ve anne sütü ile beslediklerinin ortaya çıkması üzerine ilk derece Florida mahkemesinde anne hakkında dava açılmıştı. Jüri dava sonucunda anneyi çocuğunu öldürmekten suçlu buldu. Ailenin avukatları kasten veya ihmal ile cinayetin söz konusu olmadığını ve kararı üst hukuk yollarına taşıyacaklarını açıkladı. Vegan babanın davasının önümüzdeki günlerde görülmesi ve aynı cezadan suçlu bulunması bekleniyor.

Sanığı cinayetle suçlayan eyalet savcılığı annenin vegan yaşam tarzını uygulamak için bebeğini feda ettiğini ileri sürdü: “Gururu yüzünden bebek öldü. Bebeğinin ağlamalarını yok saydı.”

Savcılık dava boyunca bebeğin ölmeden önce yetersiz beslenme nedeniyle ağladığını, son günlerde yemek yiyemeyecek bir hale geldiğini ileri sürmüştü.

Serbestiyet