28 Şubat 1997 tarihinde Anadolu insanının meşru iradesine karşı bir darbe yapıldı. İttihat ve Terakki çetesinin kalıntıları olan Kemalist paşaların yaptığı bu darbenin arkasında da elbette Allah ve Resulünün düşmanı olan, urlaşmış sermaye sahipleri ve onların tetikçileri yer aldı.

28 Şubat’ta erkeklik taslayan bu paşa müsveddeleri sağlıklarını bahane ederek bir bir dışarı çıkıyor. Milletin gazını alan iktidar ise bu alçaklığa izin veriyor.

Koza İpek Holding'e ait şirketler hazineye geçti Koza İpek Holding'e ait şirketler hazineye geçti

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, 28 Şubat Davası'nda müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Orgeneral İlhan Kılıç ve eski Tümgeneral Kenan Deniz'in cezaları yaşlılık halleri ve sağlık sorunları bahane edilerek kaldırıldı.

Adli suçlardan 9 yıl 46 ay hüküm giyen Osman Kartal'ın cezası da sağlık sorunları nedeniyle affedildi.

28 Şubat darbecilerine bile gerekli tavrı gösteremeyen, memleketi yıllarca hortumlayan sermaye patronlarına gerekli cezayı veremeyen iktidar, bu darbecileri besleyerek Müslümanlara “vefa”sını da göstermiş oldu!

İçeride olması gerekenler dışarı çıkıyor

28 Şubat’ın darbeci paşaları hastalıkları bahane edilerek teker teker dışarı çıkarılırken, düzmece dosyalarla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 23 senedir içeride tutulan kanser hastası Mehmet Emin Alpsoy'un ve Şeyhmus Alpsoy hala adalet bekliyor!

Mehmet Emin Alpsoy'un ve Şeyhmus Alpsoy'un durumları

Mehmet Emin Alpsoy: 28 Şubat sürecinde, 2000 yılında Hizbullah davasında tutuklanan ve 22 senedir zindanda tutulan Mehmet Emin Alpsoy kimlikte 1952, gerçekte 1948 doğumlu ve 74 yaşında. Oğluyla birlikte zindanda çile dolduran Alpsoy, parkinson, Hepatit B, böbrek kisti, bel fıtığı gibi hastalıklardan muzdarip. 02.06.2017 ve 27.05.2019 tarihli Adli Tıp 3. İhtisas Kurulu raporlarıyla tahliye edilmedi. Her iki Adli Tıp raporunda da “Tedavisi ve önerilen aralıklarla düzenli poliklinik kontrolleri sağlanarak cezaevi şartlarında infazına devam edebileceği, sürekli hastalık, sakatlık ve kocama hali kapsamında değerlendirilmediği oy birliği ile mütalaa olundu” hükmüne yer verildi.

Şeyhmus Alpsoy: Babası Mehmet Emin Alpsoy ile birlikte 22 senedir demir parmaklıklar arkasında kader arkadaşı. 53 yaşındaki Şeyhmus Alpsoy kolon kanseri. Bu hastalığa Tekirdağ 2 Nolu F-Tipi Cezaevinde yakalandı. 28.06.2021 tarihli hastane raporuyla engellilik halinin yüzde 79 olduğu saptandı. Alpsoy ayrıca bel fıtığı. Cezaevinde 4 defa ameliyat oldu. 10.04.2017, 17.07.2019 Adli Tıp 3. İhtisas Kurulu raporunda “Uygun hijyenik koşulların, kolostomi bakımının, tedavisi ve önerilen aralıklarla düzenli poliklinik kontrollerinin sağlanarak doktoru ve reviri olan cezaevi şartlarında infazına devam edebileceği, hastalıklarının ilerlemesi veya vasfının değişmesi durumunda son durumunu gösterir sağlık kurulu raporunun gönderilmesi ile yeniden değerlendirilebileceği oy birliği ile mütalaa olunur” denildi.