Terörist İsrail'in Gazze'deki saldırılarına Kızıldeniz'de yanıt veren Yemen'deki Ensarullah hareketinin silahlı mücadelesi sürüyor.

Avukat Gülden Sönmez: Gazze'nin çığlıklarını duyuyoruz, seçim propagandanızı değil! Avukat Gülden Sönmez: Gazze'nin çığlıklarını duyuyoruz, seçim propagandanızı değil!

Yemen'in Kızıldeniz'de ABD ve İsrail başta olmak üzere Batılı ülkelerin gemilerine müdahale etmesinin ardından ABD ve İngiltere, saldırı düzenledi.

İsrail'in Gazze'deki saldırılarına Kızıldeniz'de cevap veren Yemen'le ilgili AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın açıklamaları tepkilere neden oldu.

Ülke TV canlı yayınında konuşan Ali Özkaya, Yemen'in Gazze'deki saldırılara karşılık olarak ABD, İsrail ve Batılı ülkelerin gemilerine Kızıldeniz'de müdahale etmesini eleştirdi.

ABD ve İngiltere'nin Yemen'e yaptığı emperyalist saldırıyı savunan Özkaya, "Eğer siz uluslararası ticaret güvenliğine, seyrüsefer güvenliğine karşı bir fiil işlerseniz, BM anlaşması kapsamında bütün devletler buna müdahale eder. Dünyanın en fakir ülkelerinden biriyseniz, çok ciddi sıkıntılar yaşıyorsanız, durduk yere ticaret gemilerine ateş edip, kendi ülkelerinize daha ağır sonuçlara sebebiyet veriyorsanız, size bu zulmü yapanların amaçları doğrultusunda hareket ediyorsunuz demektir." ifadelerini kullandı.