Graham Fuller'e Yakalama Kararı!

Baran Dergisi'nin 15 Temmuz darbe girişimindeki dahli sebebiyle 4 Ekim 2016 tarihinde suç duyurusunda bulunduğu GRAHAM FULLER hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Siyaset 01.12.2017, 15:13 08.04.2021, 12:43
Graham Fuller'e Yakalama Kararı!

Baran Dergisi, 15 Temmuz darbe girişimindeki dahli sebebiyle Henri Barkey, Graham Fuller, Alan Makovsyki, MSNBC, Sky News ve Stratfor sorumlu kişileri, Joseph Votel, Joseph Dunford başta olmak üzere çeşitli Amerika Birleşik Devletleri resmî ve gayrı resmî görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli olarak yer alan CIA’in eski direktör yardımcısı ve Türkiye masası şefi Graham E. Fuller hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Savcılığın talebinde şüpheli Fuller hakkında 'Anayasayı ihlal', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme' gibi suçlamaların yer aldığı öğrenildi. Savcılığın talebini değerlendiren nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, istemi kabul ederek, şüpheli Fuller hakkında yakalama emri çıkarılmasına hükmetti.

Aynı soruşturma kapsamında, daha önce tutuklanan iş adamı Osman Kavala, Temmuz 2016'da Büyükada Splendid Otel'de yapılan toplantıya katıldığı ve darbenin organizatörlerinden olduğu ifade edilen Hanry Jak Barkey, ABD Konsolosluk görevlisi Metin Topuz ve eski CHP'li milletvekili Aykan Erdemir gibi bir çok isim yer alıyor.

​Baran Dergisi ise 4 Ekim 2016 tarihinde Henri Barkey, Graham Fuller, Alan Makovsyki, MSNBC, Sky News ve Stratfor sorumlu kişileri, Joseph Votel, Joseph Dunford başta olmak üzere çeşitli Amerika Birleşik Devletleri resmî ve gayrı resmî görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü