Almanya, Delta varyantı sebebiyle İngiltere’ye seyahat yasağı getirebilir

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, ‘Delta’ varyantı nedeniyle İngiltere’nin ‘endişe verici ülke’ olarak sınıflandırılmasını istiyor.

Avrupa 28.06.2021, 15:44 28.06.2021, 14:54
Almanya, Delta varyantı sebebiyle İngiltere’ye seyahat yasağı getirebilir

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, ‘Delta’ varyantı nedeniyle İngiltere’nin ‘endişe verici ülke’ olarak sınıflandırılmasını istiyor. İngiltere merkezli ‘The Times’ gazetesi, bugün (28 Haziran Pazartesi) Almanya’nın İngiliz yolcuların Kovid- 19 aşısı olsun ya da olmasın Avrupa Birliği’ne (AB) girmesini yasaklamaya çalışacağını duyurdu.

Gazete, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in koronavirüsün Delta varyantının orada geniş yayılımı göz önüne alındığında, İngiltere’nin ‘endişe verici bir ülke’ olarak sınıflandırılmasını istediğini bildirdi.

Gazeteye göre söz konusu plan, AB Siyasi Krizlerle Mücadele Entegre Komitesi’nin üst düzey yetkilileri tarafından ele alınacak. Gazete, Yunanistan, İspanya, Kıbrıs, Malta ve Portekiz’in buna karşı çıkacağını duyurdu.

Merkel’in, gelecek hafta resmi ikametgahı olan Chequers’te İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesi bekleniyor.

İngiltere, aşıları tam olan vatandaşlara, Kovid- 19 açısından yüksek riskli ülkeler dışındaki tüm ülkelere kısıtlama olmaksızın seyahat etme izni vermek için, planlarını gelecek ay açıklayacak.

Şarkul Avsat

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü