Çekya Cumhurbaşkanı: Cinsiyet değiştirenler iğrenç!

Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Macaristan'daki LGBTİ karşıtı yasayı değerlendirirken sapıkları "iğrenç" bulduğunu söyledi.

Avrupa 28.06.2021, 16:17
Çekya Cumhurbaşkanı: Cinsiyet değiştirenler iğrenç!

CNN Prima kanalına röportaj veren Zeman'a, "Eğer cinsiyet değiştirmek için ameliyat oluyorsanız, kendinize zarar verme suçunu da işlemiş olursunuz. Her ameliyatın riskleri var ve bana göre bu cinsiyet değiştirenler iğrenç" ifadelerini kullandı.

Zeman'a, Macaristan'da eşcinselliğin ‘teşvik edilmesini’ yasaklamak adına çıkarılan tartışmalı yasa da soruldu. 18 yaşın altındaki küçüklere, eşcinselliği veya cinsiyet değişikliğini teşvik eden herhangi bir içeriğin gösteriminin yasaklanmasını kapsayan yasa Avrupa Birliği tarafından sert tepki toplamıştı. AB üyelerinin yarısından fazlası Macar hükümete karşı tutum sergilemiş, Çekya'dan ise henüz bir yorum gelmemişti.

Çek Cumhurbaşkanı, Macaristan'daki yasayı destekleyerek, "Macar Başbakan Victor Orban homoseksüellere karşı olmadığını ancak ailelerin manipüle edilmesini doğru bulmağını söylüyor. Ona katılmamak için hiçbir sebep göremiyorum" dedi. Zeman, Me Too hareketi ve Onur Yürüyüşü gibi faaliyetlerden de rahatsız olduğunu ifade etti.

Mepanews

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:37
Günün Karikatürü Tümü