“İki yüzlü şarlatan, Tanrı aşkına istifa et”

İstifası istenen Başbakan Boris Johnson üzerindeki baskı, partisinden bir parlamenterin muhalefet partisine katılması, diğerinin de "Tanrı aşkına istifa et" demesinin ardından daha da arttı.

Avrupa 19.01.2022, 19:11
“İki yüzlü şarlatan, Tanrı aşkına istifa et”

İngiltere'de Başbakanlıkta salgın kısıtlamalarını ihlal eden partiler sebebiyle istifası istenen Başbakan Boris Johnson üzerindeki baskı, partisinden bir parlamenterin muhalefet partisine katılması, diğerinin de "Tanrı aşkına istifa et" demesinin ardından daha da arttı.

Bazı muhalif vekiller ise Başbakan Johnson'ın İngiliz halkı tarafından 'şarlatan, iki yüzlü, yalancı ve aptal' olarak görüldüğünü söyledi.

Avam Kamarası'nda yapılan Başbakana Sorular oturumu öncesi İngiltere'nin kuzeyinde yer alan Bury South bölgesinden Christian Wakeford, iktidardaki Muhafazakar Partiden ayrılarak ana muhalefetteki İşçi Partisine katıldığını duyurdu.

Wakeford, Johnson'a gönderdiği istifa mektubunda, "Siz ve Muhafazakar Parti bir bütün olarak, bu ülkenin hak ettiği liderliği ve hükümeti sunmaktan aciz olduğunuzu gösterdiniz." ifadesini kullandı.

Johnson ise şimdilik istifa etmemekte kararlı gözüküyor.

Yorumlar (0)
20
açık
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:37
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:04
Günün Karikatürü Tümü