İngiltere'de Lordlar Kamarası Üyesi Warsi: İsrail'i yıkımlardan caydırmak için bir şey yapmıyoruz

İngiltere'de Muhafazakar Partili Lordlar Kamarası Üyesi Warsi, ülkesinin Filistin politikasını eleştirerek, "İsrail'i yerleşim alanlarını genişletmekten, zorla tahliyelerden ve ev yıkımlarından caydırmak için hiçbir şey yapmıyoruz." dedi.

Avrupa 21.05.2021, 12:15
İngiltere'de Lordlar Kamarası Üyesi Warsi: İsrail'i yıkımlardan caydırmak için bir şey yapmıyoruz

Barones Sayeeda Warsi, parlamentonun üst kanadı Lordlar Kamarası'nda yaptığı konuşmada, hükümetin Filistin politikasını eleştirdi.

İngiliz hükümetinin, Filistin'i devlet olarak tanımadığına işaret eden Warsi, İngiliz bakanların Filistin'in adını kullanmayı dahi reddettiklerini belirtti.

Warsi, hükümetin, bir barış süreci politikası olduğunu fakat bu süreci başlatmak ya da öncelik vermek gibi bir arzusunun ise olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Yerleşim yerlerinin inşasının yasa dışı ve uluslararası hukuka aykırı olduğuna dair bir politikamız var ancak her yıl İsrail hükümeti ve diaspora grupları tarafından desteklenen, daha fazla yerleşimcinin Filistin'de daha fazla toprak işgal etmelerinin bir sonucu yok. İsrail'i yerleşim alanlarını genişletmekten, zorla tahliyelerden ve ev yıkımlarından caydırmak için hiçbir şey yapmıyoruz. Bu bir etnik temizlik ve Filistin devletinin var olduğu gerçeğini bile inkar ediyor."

Yorumlar (0)
19
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü