Prens Charles’a soruşturma

Londra Emniyet Teşkilatı, İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın kurduğu vakfın bir Suudi işadamına bağış karşılığı İngiliz vatandaşlığı ve “onur unvanı” vaadettiğine dair basına yansıyan haberlerle alakalı soruşturma başlattı.

Avrupa 16.02.2022, 18:11
Prens Charles’a soruşturma

Londra Emniyet Teşkilatı, İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın kurduğu vakfın bir Suudi işadamına bağış karşılığı İngiliz vatandaşlığı ve “onur unvanı” vaadettiğine dair basına yansıyan haberlerle alakalı soruşturma başlattı.

Birimin iddialarla ilgili bilgiye sahip kişilerle temasa geçerek yürüttüğü değerlendirme sürecini tamamladığını belirten teşkilat, soruşturma açılmasına karar verildiğini kaydetti; şu an herhangi bir tutuklama yapılmadı.

Söz konusu vakfın yöneticisi Michael Fawcett tarafından 2017 yılında bir Suudi bağışçıya hitaben yazılan mektupta Fawcett'in bu kişiye 10 milyon sterlin bağış karşılığında kraliyet onur unvanı almasına yardımcı olmaktan mutluluk duyacağına dair ifadeleri İngiliz basınına sızmıştı.

Prens Charles'ın 40 yıl boyunca en yakın yardımcısı olarak görev yapan Fawcett mektubun basına sızmasının ardından görevlerinden istifa etti, vakıf ve prensin resmi kurumlarıyla ilişiği kesildi. Soruşturma devam edecek.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü