Ukraynalı müzakereci: Putin ile Zelenskiy bir araya gelmeli

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, savaşın sona ermesi için Rusya ve Ukrayna devlet başkanlarının bir araya gelmesi gerekeceğini söyledi. Podolyak ayrıca Rusların haftaya yeniden taarruza geçeceğini öne sürdü.

Avrupa 20.04.2022, 16:57
Ukraynalı müzakereci: Putin ile Zelenskiy bir araya gelmeli

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, savaşın sona ermesi için Rusya ve Ukrayna devlet başkanlarının bir araya gelmesi gerekeceğini söyledi.

"Tabii ki böyle bir seçenek var çünkü savaşın sona ermesi için muhtemelen işgalci ülke Rusya Federasyonu Devlet Başkanı ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy düzeyinde bir toplantının yapılması gerekecek" diyen Podolyak, Ukrayna'daki Rus ordusunun oldukça büyük kısmının şimdi Donetsk, Luhansk ve Harkiv'e yöneldiğini belirtti.

Rusların gelecek hafta boyunca burada yoğun saldırılar düzenlemeye çalışacaklarına işaret eden Podolyak "Bu durum ise Ruslar savaşabiliyor mu savaşamıyor mu konusuna nokta koyacak. Bundan sonra muhtemelen yine daha aktif bir müzakere taktiğine dönebiliriz. Onlar bir şekilde müzakereleri sürdürmeye çalışacak." dedi.

Podolyak, müzakere sürecinin son dönemde çok zor ilerlediğini dile getirerek "Genelde müzakere süreci çok ağır çünkü aktif bir savaş devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü