Avustralya'nın Sydney kentinde bir AVM' içerisinde yaşanan bıçaklı saldırıda ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü.

Edinilen bilgiye göre, emniyet yetkilileri Sydney'in doğusundaki Westfield Bondi Junction alışveriş merkezine yerel saatle 16.00 civarında çok sayıda kişinin bıçaklandığı ihbarıyla acil durum ekiplerinin çağrıldığını belirtti.

Yeni Güney Galler ambulans yetkilileri, tarafından yapılan açıklamaya göre aralarında 9 aylık bir bebeğin de bulunduğu, bıçakla yaralanan çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığını belirtildi..

Rusya'da Savunma Bakanı Şoygu neden görevden alındı? Rusya'da Savunma Bakanı Şoygu neden görevden alındı?

Emniyet yetkilisi Anthony Cooke, düzenlediği basın toplantısında, Sydney'de yaşanan AVM saldırısın hakkında detayları paylaştı. Yapılan bıçaklı saldırı sonucunda 6 kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin  hastaneye kaldırıldığı duyuruldu.

Emniyet yetkilisi Anthony Cooke, saldırıda yaralanan kişilerin bazılarının durumlarının ağır olduğunu açıkladı. Cooke, ilk belirlemelere göre  AVM saldırısını gerçekleştiren saldırganın tek başına olduğu ve suç ortağının olmadığını belirtti. AVM saldırısı gerçekleşirken alışveriş merkezinde bulunan bir polisin saldırgana arkadan yaklaştığını ancak ateş etmeden önce saldırgan tarafından saldırıya uğrayarak yaralandığını açıkladı. Saldırganın kimliği hakkında ise şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.