İsrailli haber kaynağı i24News, Emirlik yetkililerinin haberi doğruladığını ve yetkililerin Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki bağları iki ülke arasındaki ilişkilerde "en karanlık gün" olarak nitelendirdiğini bildirdi.

Uluslararası toplumda pek çok kişi yedi yardım görevlisinin öldürülmesinin ardından öfkesini dile getirirken, İspanya İsrail'in öldürme gerekçesini yetersiz ve kabul edilemez olarak nitelendirdi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu işçilerin öldürülmesinin 'kasıtsız' olduğunu iddia etti.

Ancak pek çok kişi İsrail'in Gazze'ye yönelik acımasız savaşını başlattığından bu yana sivilleri ve insani yardım personelini korumak için hiçbir adım atmadığına dikkat çekti.

Bugün İsrail'in amansız ve acımasız saldırıları sonucunda şehit olanların sayısı 33,000'i aştı.

Sömürgeci Fransa’ya karşı Yeni Kaledonya'da halk ayaklanması Sömürgeci Fransa’ya karşı Yeni Kaledonya'da halk ayaklanması

Tepkilere ve kınamalara rağmen uluslararası toplum 7 Ekim'den bu yana devam eden yıkıcı savaşı sona erdirmesi için İsrail'e baskı yapmakta başarısız oldu.

İsrail ile ilişkilerini geliştirme yolunda çalışan BAE ise şaşırtan bir karar aldı.

BAE, Gazze'de 7 World Central Kitchen çalışanının öldürülmesi üzerine İsrail ile diplomatik ilişkileri askıya aldı. İçeriği ve yansımaları henüz bilinmeyen bu hamle İsrail'de şok etkisi yarattı.

BAE , Eylül 2020'de İsrail ile ilişkileri normalleştirmek için ABD arabuluculuğundaki Abraham Anlaşması'nı imzalayan ülkeler arasında yer alıyor.

Al Jazeera'nin geçen yıl bildirdiğine göre, "Ocak 2021 ile Ocak 2023 arasında BAE'yi ziyaret eden 450.000 İsrailli ve Körfez ülkesinde iş yapan İsrailli şirketler ile [BAE] anlaşmalardan fayda sağladı."