MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin MYK, MDK üyeleri ve milletvekilleriyle Genel Merkez'de bir araya geldi. Bahçeli toplantıların ardından basın toplantısında konuştu.

Bahçeli buradan tüm siyasî partilere bir çağrıda bulunarak hazine yardımlarından depremzedelere bağışta bulunmalarını istedi. Bahçeli,  “Her yıl ödenen Hazine yardımının üç katı düzeyindeki kısmından mağdur kardeşlerimiz adına vazgeçmeye varız ve herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca "Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Birinci hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci döneminde çok yüksek oy oranıyla seçilmesidir. İkinci hedefimiz milletvekili sayısıyla layık olduğumuz hakkımızı almaktır" diyen MHP lideri, "Bizim teklifimiz, 14 Mayıs seçimleri için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin 11 ilimize ve depremzede vatandaşlarımıza aktarılması düşünülmelidir. MHP gönüllüdür ve Hazine yardımı alan diğer partilerden aynı hassasiyeti ümit etmektedir." diye konuştu.

Bahçeli, HDP'ye Hazine yardımı blokajının kaldırılması kararını ve Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki gösterdi.