MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonrası partisinin ilk TBMM grup toplantısında konuştu. MHP lideri, Türkiye'de "siyasi kriz" yıllarının geride kaldığını söyleyerek, parlamenter sistemin artık tamamen sona erdiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçim öncesinde defalarca "uyardığını" dile getiren Bahçeli, kendisinin yanlış strateji uyguladığını belirtti. MHP lideri, 100 maddelik anayasa teklif metninin de çoktan hazır olduğunu ifade etti.

'PARLAMENTER SİSTEM HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ'

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye siyasi kriz yıllarını geride bırakmıştır. Zalimlerin gizli ajandasına hizmetkarlık yapanlar akıntıya karşı kürek çekmiş ve sandığın dibini boylamaktan kurtulamamışlardır.

28 Şubat paşalarına bunaklık affı 28 Şubat paşalarına bunaklık affı

TBMM üyeleri olarak namus ve şeref üzerine ettiğimiz yemin paha biçilemez niteliktedir ve hepimiz için bağlayıcıdır. Bütün milletvekillerinin ettikleri yemine sadık kalmalarını ümit ediyorum. Milletimiz iki seçimde de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi teyit etmiştir. Parlamenter sistem hayalleri de suya düşmüştür.

'CHP ÜZERİNDEN 40'A YAKIN VEKİL KAPIP GİTTİLER'

Kılıçdaroğlu’nu defalarca uyardım. Güvenme dostuna saman doldurur postuna dedim. CHP üzerinden 40’a yakın milletvekilini kapan, doğruca kendi evine gitti. CHP’nin önünden rastlantıyla geçene cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vadedildi.

Bakınız birkaç gün önce Ankara’yı sel götürdü mazgallar tıkandı, araçlar sular altında kaldı. Vatandaşlarımız mağdur oldu. Her yer göle dönüştü ama CHP’li belediye başkanı meydan meydan dolaşarak asıl görevini unutmuş, şehrini yüzüstü bırakmıştır.

'ANAYASA TEKLİFİMİZ ÇOKTAN HAZIR'

Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümünde 100 maddelik anayasa teklif metnimiz de çoktan hazırlanmıştır. Yeni yüzyılda 100 il 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür."